Психологиялық қарым-қатынас ерекшеліктері талқыланды

ЖОО-да ПОҚ және қызметкерлер СҚО психикалық денсаулық Орталығы мен Облыстық психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация мамандарымен кездесу өткізді. Алдымен психикалық мінез-құлық ерекшеліктері бар студенттердің ғана емес, оқытушылар мен қызметкерлердің құқықтары мен мүдделерін қорғау мәселесі тұр.

Психолог мамандары жиналған аудиторияға психикалық денсаулығы бұзылған адамдармен қарым-қатынас орнату туралы айтып берді.Олар дағдарыс жағдайында мұндай адамдарға көмектесе алатын мекемелердің жұмысы туралы хабарлады.Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің СҚО бойынша өкілі Жанат Жұмабаев осы салада туындайтын мәселелерді шешуде өз көмегін ұсынды.

Біздің университеттің Психологиялық қызметі де студенттермен белсенді жұмыс жүргізеді, эмоционалды мәселелерді шешуге көмектеседі. Мінез-құлық ерекшеліктері бар жеткіншектер дер кезінде мамандандырылған көмекке жүгінбейді. Алайда, бүгінде барлық емханаларда бастапқы психикалық денсаулық Орталықтары құрылды.Қатысушыларға мінез-құлық тәсілдері, алдын алу шаралары туралы ақпараттық парақшалар таратылды.