Ауыл шаруашылығындағы жаңа технологияларды үйрену

Агротехнологиялық факультетте тік егіншілік бойынша онлайн-семинар өтті. Спикер  Аризона университетінің магистранты Эрик Джекетей. Ол Қозыбаев университетінің студенттері мен, оқытушыларына, сондай-ақ, өңірдегі фермерлерге ауыл шаруашылығында жаңа технологиялардың қолданылуы туралы айтты. Аэропоникалық және гидропоникалық жүйелер саласындағы білімдерімен және соңғы зерттеулерімен бөлісті, олардың қазіргі әлемдегі өзектілігі мен практикалық құндылығын көрсетті.

Тік егіншілік – бұл өсімдіктердің дәстүрлі әдіспен жерде емес, үйде өсірілетін салыстырмалы түрде жаңа технологиясы. Негізгі артықшылығы-жылуды, жарықты, ауаны және ылғалдылықты бақылау арқылы маусым мен ауа-райына қарамастан жыл бойы өнім беру мүмкіндігі.

Семинар соңында спикер аудиторияның сұрақтарына жауап берді. Мұндай білім алмасу мүмкіндігі АФ басшылығымен Аризона университетінің бақыланатын экологиялық Ауыл шаруашылығы орталығына сапарының арқасында пайда болды. Алдағы жоспарда: бақыланатын орта, биожүйе талдауы, технологиялар, баламалы энергетика және т.б. ауыл шаруашылығы саласындағы студенттерді ресми кәсіби сертификаттау.