«Неміс қалаларына саяхат»

12 наурыз М. Қозыбаев атындағы СҚУ Тіл және әдебиет институты қабырғасында «Герман-роман филологиясы» кафедрасының неміс тілі оқытушыларының әдістемелік секциясы ұйымдастырған «Неміс қалаларына саяхат» іс-шарасы өтті. Іс-шара Германиядан келген оқытушы Андреас Рузерттің қатысуымен болды. Ол гид ретінде, мектеп оқушылары мен студенттерді Германия қалаларымен таныстырды (Вюрцбург, Берлин және Мюнхен), олардың тарихы мен мәдениеті туралы айтты. 1-3 курс студенттері, қала мектептері мен гимназияларының жоғары сынып оқушылары   А. Рузерттің әңгімесін қызығушылықпен тыңдап, елтану викторинасына қатысып, дұрыс жауаптар үшін сыйлықтар алды.Іс-шара бағдарламасында неміс тілін екінші шет тілі ретінде оқитын студенттердің орындауындағы неміс тіліндегі музыкалық нөмірлер де болды. "ИЯ-22" тобының студенттері мен Андреас Рузерт "Atemlos"әнін орындады. Мерекелік атмосфераны «Ия-22-1к»тобының «Über die Wolken» әнін орындауы да тудырды.Германия қалалары бойынша бұл саяхат виртуалды болса да, бұл жайлы неміс қалаларының атмосферасын сезінуге, бай неміс мәдениеті мен тарихымен байланыста болуға мүмкіндік берді.