Думанды Наурыз аспазшылары!

ЖОО–да Қозыбаев университетінің студенттері мен ҚР Ұлттық ұлан Академиясының курсанттары арасында «Наурыз-достық мерекесі!» байқау өтті.

Қатысушылар 5 командаға бөлінді (әрқайсысы 6 адамнан): оқу ордамыздан 3 және 2 – ҚР ҚР Ұлттық ұлан Академиясының өкілдері. Әр топ түрлі ұлт өкілдерінің мәдениетін, әдет– ғұрыпын, ең бастысы-ұлттық тағамдарын таныстырды. Командалар қазақ, армян, өзбек, қытай және орыс ұлтының тағамдарын ұсынды. Білім алушылар тағамдарды ЖОО-ның азық-түлік технологиясы зертханасының базасында алдын ала дайындаған. Жарысқа Агротехнологиялық факультетінің «Азық-түлік қауіпсіздігі» кафедрасының студенттері және Ұлттық ұлан Академиясы қатысты.

Жоғары оқу орындарының профессорлық-оқытушылар құрамы мен қызметкерлерінің ішінен қазылар алқасы тағамның дәмін және өзіндік ерекшелігін, санитарлық-гигиеналық нормалардың талаптарына сәйкестігін бағалады. Жеке тағамдардан басқа, әр команда шығыс тәттісін «чак-чак» дайындап, оны ұсынылған ұлттық тағамдардың мәзіріне біріктірді.

Сонымен қатар, шығармашылық қабілеттерін музыкалық үй тапсырмасын орындау арқылы көрсетті.

Байқаудың үздіктері ЖОО-ның қытай мәдениетін ұсынған ТПП-21 тобының студенттері болды. Олар гран-при мен 20 000 теңге алды! ТПП-23-к  тобының білім алушыларында бірінші орын. «Күмісті» Ұлттық Ұлан Академиясының командасы, ал «қоланы» ТПП-21-к тобы жеңіп алды. Барлық жүлдегерлер мен жеңімпаздар дипломдармен марапатталды.