Инновациялық технологиялар трансферті үшін озық білімді алаң құрамыз

Университетте «Машина жасау және робототехникадағы инновациялық технологиялар» атты республикалық ғылыми-тәжірибелік семинар өтті.Оған Алматыдан академиктер, қаламыздың ғалымдары, ПАМЖЗ және Киров атындағы зауыттардың инженерлік қызметкерлері қатысты. М. Қозыбаев атындағы медаль, ғылым мен техниканың дамуына, академиялық байланысты нығайтуға қосқан жоғары үлесі үшін академик, ҚР ҰИА вице-президенті, Академик Ө.Ә. Жолдасбеков атындағы Механика және машинатану институтының ғылыми жетекшісі ҚР ҒЖБМ Амандық Тулешовқа табысталды. Қозыбаев университетінің бірқатар ғалымдарын мұнай өнеркәсібі үшін сорғы құрылысы бойынша ғылыми жобамен жұмыс істеуге шақырды.

Бұл күні Амандық Тулешов, ИСТФ мамандығының 5 оқытушысына жұмыс топтары құрамында ғылыми жобаларға қатысатын ҚР Ұлттық Инженерлік Академиясы мүшелерінің сертификаттарын табыс етті. Сонымен қатар, PhD докторларын дайындауда университеттің ғылыми-зерттеу әлеуетін дамытуға қосқан жоғары үлесі үшін М. Қозыбаев атындағы медальмен профессор, т.ғ.д, корр-мүшесі. ҚР ҰҒА РҚБ, Азаматтық авиация Академиясының проректоры Қайрат Көшеков марапатталды.

Конференцияда ҚР ғылыми, ғылыми- технологиялық саясатының жаңа ережелері, штангалық терең ұңғымалық сорғы қондырғысының қызмет ету мерзімін ұлғайту бойынша конструкторлық және технологиялық шешімдерді әзірлеу мәселелері, сорғы жабдықтарының заманауи сымсыз диагностикалық технологиялары және басқалары қарастырылды.Кездесу соңында семинарға қатысушылар Петропавл ауыр машина жасау зауытына экскурсияға барды.