Қозыбаев университетінің студенттері Дубай инвесторларына өз жобасын ұсынады

Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университетінің студенттері (ИжСТФ, ЭИТ-23) Шабанов А.В., (АФ, ТППЖ-22) Нұрмұханбет С.Б., (МжТҒФ. ХБ-22) Нұржан М.Т., (ТжӘИ. ИФ-23) Закирина К.Б. «OMNI Green» Technology» жобасымен Республикалық хакатон жарысында екінші орынды жеңіп алды. Сондықтан жастар Дубайда өз жобаларын инвесторларға ұсынады. Жарыста жігіттер ферманы автоматтандыру жобасы туралы әңгімеледі.  Сондай-ақ іс-шарада балық, гидропоника, құс фабрикалары және басқа да зауыттардағы маңызды көрсеткіштерді бақылауға және негізгі талдауларды жасауға, сондай-ақ мөлшерленген жем беруді жүзеге асыруға нақты уақыт режимінде көмектесетін Omni green бағдарламалық құралы ұсынылды. Жарыс 13-14 сәуір аралығында Түркістан қаласында өтті.  Шараға Қазақстанның түкпір-түкпірінен 20-дан астам команда қатысты. Қазір жігіттер Астанадағы Enactus Kazakhstan көрмесінде өнер көрсетуге дайындалып жатыр.  Бұған дейін студенттер елімізде алғаш рет өтетін әлем чемпионатына қатысу үшін лига кезеңінен өткен болатын.  Бұл жастарға өз жобасын әлемдік аренада көрсетуге мүмкіндік береді. «Эмоциялар жай ғана таң қалдырады, өйткені бұл біздің жобамызды Қазақстанда көрсету және жүзеге асыру мүмкіндігін алу жолындағы үлкен қадам.  Біз өте қуаныштымыз, бірақ, әрине, босаңсып жатқан жоқпыз.  Алда көп жұмыс бар», – дейді Қозыбаев университетінің студенті.

Студенты, занявшие 2 место на Хакатоне в Туркестане