Алғашқы медициналық көмек

Алғашқы медициналық көмек көрсету бойынша тренингті ЖОО-ның МФ оқытушылары жоғары және бірінші санатты дәрігерлер Маржан Койшина, Индира Алексеенко, Ольга Шилкина, ПОҚ және қызметкерлер үшін өткізді. Іс-шара жедел жәрдем арбасының макеттерімен, заманауи манекендер, тренажерлармен және басқа да қажетті жабдықтармен қамтылған жаңа зертханасында өтті.

Спикерлер шұғыл жағдайда алғашқы көмек көрсету дағдыларын көрсетті: жүрек-өкпе реанимациясын жүргізу, үсік шалу, тыныс алу жолдарын, қан айналымын қамтамасыз ету. Сондай-ақ, гипертониялық немесе қан кету кезінде көмекке бағытталған іс-шаралар кешені көрсетілді. Сарапшылардың пікірінше, төтенше жағдайда көрсетілген алғашқы көмек адамның өмірін сақтап қалуға көмектеседі. Шараға барлығы 20-ға жуық тыңдаушы қатысты.