Ұлттық ойындары көбінесе әр халықтың әлеуметтік-экономикалық жағдайларына байланысты қалыптасқан.  Олар мәдениетіміздің маңызды бөлігі болып саналады. Қазақ халқының ұлттық ойындарының көбі табиғи заттармен ойнауға негізделген. Тоғызқұмалақ — қазақтың ұлттық дәстүрлі ойындарының бірі, ақыл-ойды дамытуға арналған ойын. Бұл ойын өткен ғасырларда қазақ даласындағы ең кең тараған ойын болатын. Асық ойыны баланың жастайынан ой-қабілетін шыңдап, дәлдікке, ептілікке, ширақтылыққа, ұстамдылыққа, алғырлыққа, сыйлыстыққа тәрбиелеген.

2024 жылдың 3 маусымында қазақ тілінен жазғы тіл мектебі өз есігін айқара ашты ! Бірінші апта "Қазақ тілі ұлттық ойындар арқылы" деген тақырыптың төңірегінде өтті.  ИСТФ,  АФ факультеттерінің 1 курс студенттері " Қазақтың ұлттық ойындары - пайдалы және жағымды"тақырыбында ашық диалогқа қатысты

Қазақ тілін оқытуда ойын технологияларын кеңінен қолдану жазғы тілдік мектеп бағдарламасы мазмұнының ерекшелігі болып табылады. Студенттердің әлеуметтік мәдени құзыреттілігін қалыптастыруға және оқытылатын тіл елінің ұлттық-мәдени ерекшеліктеріне толеранттылық қатынасты тәрбиелеуге
бағытталуы тиіс. Сондықтан бүгінгі іс-шарада қазақтың ұлттық ойын элементтері қолданылды.  Қатысушылар "Сақина салу", "Әйгөлек" ойындарын ойнау арқылы бір-бірімен танысып, жылы атмосферада уақыттарын пайдалы өткізді.

18.06.2024