Дәстүрлі Мағжан оқулары

«Мағжан Жұмабаев: Тұлға. Әдеби үрдіс және тілтаным» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясында Қазақстан, Түркия, Ресей, Өзбекстан елдерінен ұлы ақынның шығармашылығын зерттеушілер бас қосты. Шараға барлығы 50-ден астам ғылыми мақалалар келіп түсті.Баяндамашылар Мағжан Жұмабаевтың өмірі мен қасіретті тағдыры, оның көршілес елдердің мәдениетіне қосқан үлесі, мұрасы және  дүние жүзі мойындаған шексіз дарыны туралы әңгімеледі.

Сексенінші жылдардың аяғынан бастап, қазақстандық әдебиеттанушылар ақын туралы алғаш рет кеңінен айта бастады. Соған қарамастан, қазақ поэзиясындағы жарық жұлдыздың өмірі мен шығармашылығына қалың жұртшылықтың, оқырман қауымның қызығушылығы өшпеді.Мағжанның шығармалары еліміздің мәдени мұрасына айналды және одан тыс жерлерде танымал болды. Іс-шарада: «М.Жұмабаевтың жалынды өлеңдері әрқашан жаңа ұрпақты жігерлендіреді, ал патриоттық рух жастарды өз Отанына адал болуға шақырады», - деп атап өтілді.

27.06.2024