Төтенше жағдайларды жоюға арналған жаттығулар

2013 жылдың 25 қыркүйегінде университеттің азаматтық қорғанысын басқару және әзірлеу органдарын дайындаудың жоспарына сәйкес техногенді сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған кешенді жаттығулар өткізілді. Мұндай түрдің болуы мүмкін ТЖ - ғимараттарда және университет құрылыстарында болатын өрттер.

Жаттығуларды өткізу үшін №1 оқу корпусының акт залы белгіленді. Жаттығуларды өткізудің жоспарына сәйкес қызметкерлер құрамы мен студенттерге хабарландыру жүргізілді, эвакуация, алғашқы өрт сөндіргіш құралдармен от жалынын сөндіру ұйымдастырылды. Кезекші вахтердің СҚО ГПС ДҚС-қа баяндауынан кейін өрт сөндірушіқызметкерлерінің кезекші бөлімі өртті сөндіру үшін келді. Шартты өртті оқшауландыру және жою бекітілген уақытта орындалды, шартты бір зардап шеккен табылды.

Жаттығулардың нәтижесінде кезекші қызметкерлердің құрамы және №1 оқу корпусының өрт сөндіргіш бөлімі өрт пайда болған кездегі әрекеттер, өрт сөндіргіштерді, өрт сөндіргіш крандарды қолдану, зардап шеккендерге алғашқы көмек көрсету бойынша жақсы жаттықты.

27.09.2013