Ғылым және бизнес арасвындағы диалог

Осы аптада жоо-да ғалымдардың Петропавл қаласының кәсіпорындарының өкілдерімен кездесуі өтті. Мұндай диалогтың қажеттілігі  инновациялық технологиялардың, бизнес пен ғылымның өзара ынтымақтастығының дамуына себепші болды.

СҚО әкімінің орынбасары, Қайрат Бекенов бүгінгі таңда ақысыз негізінде инновациялық жобаларды енгізу үшін көптеген қаражат бөлінетіндігін атапөтті.

Біздің жоо-да энергия сақтау, фармацевтика, экология, лакпен боялатын материалдардың сапасын жақсарту, асфальтбетонды жабқыштар және т.б. аясында әзірлемелер жүргізілуде.Өндіруге жүздеген патенттер бар. Ғалымдардың ендігі міндеті – жобаларды коммерциялау, оларды өндіріске енгізу.

Осындай диалготі алаңдар инновацияның ірң қарай жетілдірілуіне, кездесулердің қатысушыларының арасындағы ынтымақтастықтың барлық мүмкін нұсқалардың қаралуына себепшіболуыкерек.

27.09.2013