Ғылыми грант алуыңызбен құттықтаймыз!

ИСТФ «Көлік және машина жасау» кафедрасының доценті, PhD докторы Татьяна Ратушная 2024-2026 жж. ҚР ҒЖБМ Ғылым комитетінің ғылыми жобалар байқауында жеңіске жетіп,119 млн. теңгеден астам гранттық қаржыландыруға ие болды!

Жұмысының тақырыбы: «ISO/ASTM негізіндегі Industry 4.0 деңгейлік тұжырымдамасының цирконий диоксидімен модификацияланған тозуға төзімділігі жоғары ЖЭС турбиналарының аралас қалақтарын дайындаудың лазерлік технологиясын әзірлеу» біздің өңір үшін өте өзекті болып табылады. Жоба заманауи 3D басып шығарудың технологияларын қолдана отырып жасалатын ЖЭС турбиналары қалақтарының жаңа конструкциясын жасауға бағытталған. Зерттеу нәтижелері ЖЭС турбинасының қызмет ету мерзімін ұзартуға және оны жөндеу құнын төмендетуге мүмкіндік береді.

Татьяна Юрьевнаны және оның ғылыми ұжымын құттықтаймыз! Алдағы уақытта да жемісті жұмыс тілейміз!

17.10.2024