Дөңгелек стол

«История отечества через призму истории «малой родины» бұл тақырыпты өткен аптада жоо-да дөңгелек стол басында Петропавл қаласының мұрағат, мұражай, кітапхана, ғылыми орталық және қоғамдық бірлесітіктердің өкілдері, сондай-ақ, облыс мектептерінің ұстаздары, СҚМУ оқытушылары талқылап өтті.

Бүгінгі таңда еліміздің тарихшыларымыздың алдында объективті тарихи суретті өркендету міндеті тұр, сонымен бірге аймақтық тарихты мұқият зерттеу. Біздің  жоо-ң ғалымдары ертеден өлкетану мәселелрімен жұмыс істеуде, бай ғылыми база жиналды.

Іс-шарада тарихи тақырыпта аймақ үшін актуалды барлығы 8 баяндама тыңдалды. Барлық материалдар дөңгелек столдың аясында баяндалған, отандық тарихи ғылымды зерттеудің жаңа бағыттарының дамуына себепші болады.

01.10.2013