Стандарттау күні

14 қазан – Дүниежүзілік стандарттау күні. Ол 1946 жылы ISO - Стандарттау бойынша халықаралық ұйым құрылған кезде жарияланды. Бұл күні барлық жерде конференциялар, көрмелер, семинарлар өткізіледі.

Біздің жоғары оқу орнымызда 1995 жылдан бастап стандарттау, метрология және сертификаттау мамандығында студенттер білім алуда, сондықтан олар өздерінің кәсіби мерекелерін жыл сайын оқытушыларымен бірге атап өтеді.

Осы жолы шара 4 турлы Іскерлік ойын үлгісінде өткізілді. Студенттер 5 топқа бөлінді, оның әрбіреуі  стандарттау, метрология бойынша тапсырмаларды орындады, үй жұмысын көрсетті.

Бүгінгі таңда әлемде не өндірілсе, барлығы нақты параметрлерге сәйкес келуі тиіс. Сондықтан осы мамандықтың  студенттері өздерінің жұмысқа тұруларына сенімді.

17.10.2013