ҚҰГҚ жұмысына пайдалы қатысу

Қазан айы басында Назарбаев университетінде (Астана қаласы) Қазақстанның Ұлттық географиялық қоғамының (ҚҰГҚ) І съезі өтті.

СҚО-ны М. Қозыбаев атындағы СҚМУ География және экология кафедрасының доценті Сергей Пашков қорғады. Сонымен бірге Сергей Владимирович осы қоғамның жұмыс тобы құрамының мүшесі болды. Ұйымның мақсаты Қазақстанның ұлттық қызығушылықтарын қорғау, әрбір шаршы километрге деген құқықтардың ғылыми дәйектемесі. Екінші бағыты – экономикалық жоспарлауға қатысу, Қазақстанның барлық аймақтарының толық географиялық атласын құру.

Конференцияда съездің ашылуына орай біздің ғалым «Солтүстік Қазақстанның бірыңғай ауылшаруашылықты игеру жағдайында ерекше қорғалатын табиғи аумақтарының жүйелерін оңтайландыру» баяндамасымен сөз сөйледі.

«Студенттерді экспедицияларды жоспарлауда және ҚҰГҚ ғылыми зерттеулеріне тарту маңызды, тек географиялық қана емес, сонымен қатар ұқсас мамандықтардың. Жас мамандар үшін бұл өте пайдалы тәжірибе», - деп санайды Сергей Пашков.

23.10.2013