Дін және патриотизм

Қазақстан –тәуелсіздік жылдары өзінің этникааралық қарым-қатынас моделін қалыптастырған  зайырлы мемлекет, Қазақтан ұлттар Ассамблеясы құрылды және әрекетте. Елбасының қолдауымен жыл сайын Астана қаласында дүниежүзілік дін өкілдерінің съездері өтеді.

М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да студенттердің толенранттылық және діни сауаттылық мәселелеріне ерекше көңіл бөлінеді.

24 қазанда жоғары оқу орнында «Дін және патриотизм» атты республикалық ғылыми-тәжірибелік конференция өтті. Оған діни, қоғамдық және жастар ұйымының басшылары, ғалымдар, әскери институттың, СҚМУ-дың оқытушылары мен тәлімгерлері қатысты.

Облыс әкімінің орынбасары Фархад Қуанғанов кездесуді аша отырып былай деді: «Қазіргі қоғамда діннің рөлі артуда. Бүгінгі таңда СҚО-да 132 діни ұйымдар бар. Олардың арасында қатар өмір сүру үшін қолайлы жағдайлар қалыптастырылды».

Марат Әзілханов – ҚР дін істері жөніндегі агенттік төрағасының міндетін атқарушы жастардың дінмен қарым-қатынасы адамның мәдени-тарихи өткен уақытымен, өткен ұрпақтың құндылықтарымен, олардың жасампаз жұмыстарының және өз елінің қызығушылықтарын қорғаудағы қайсарлықтарының нәтижелерімен рухани, патриоттық өлшемінің қолайлы жағдай туғызуына бағытталған болуы қажет деп атап кетті.

Конференцияда жастардың діни экстремизмді болдыртпауға, басқа дәстүрлер мен дін тұтушылардың өкілдеріне деген сыйластық пен толеранттылық құруға қатысу жөнінде мәселелер талқыланды.

25.10.2013