Бір ел – бір кітап

«Бір ел – бір кітап» акциясы республикамыздың барлық кітапханаларында, сонымен қатар біздің жоо-да да жетінші рет өткізілді. Оның мақсаты – қазақ кітаптарын әйгілі ету. Осы жылы ол Фариза Оңғарсынованың «Дауа» атты поэтикалық жинағына арналды.

Іс-шараға қазақ филологиясы кафедрасының студенттері мен оқытушылапры, СҚМУ-дың кітапхана кешенінің қызметкерлері қатысты.

Көрермендерге Ф. Оңғарсынованың өмірі мен шығармашылығы туралы фильм көрсетілді, оның өлеңдері, сонымен бірге әйгілі ақынға арналған туындылар оқылды.

Поэтикалық сыйдан басқа Оңғарсынова өзін дарынды аудармашы, қоғам қайраткері ретінде көрсетті. Оны Қазақстанда «Бір ел –бір кітап» акциясының өткізілуіне бастаушы болғанын атап кеткен жөн болар. Жыл сайын Юнеско фондымен мұрасы әлемдік және қазақ әдебиеті үшін құнды болып саналатын автор таңдалады. Бұл жастардың біздің ақындарымыз бен жазушыларымыздың туындыларын оқуға деген махаббатын дағдыландырады.

01.11.2013