Жәния Аубакированың сапары

Осы жұмада СҚМУ-ға танымал пианиношы,  әлемге аты шыққан музыкант, бірнеше халықаралық конкурстардың лауреаты, Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясының ректоры, көрнекті қоғам қайраткері Жәния Аубакирова сапармен келді.

Алайда сапар тек қана әнмен ғана толы болмады. Кеш дочтық әңгімелесу ахуалында өтті, сондай жылы және шынайы болды. Жәния Яхияқызы әкесі, көрнекті ғалым, академик Я. Аубакироваға арналған өзінің «Страницы памяти» атты кітабы туралы айтып өтті. Ол есіндегісімен бөлісті, бұл оның жазушы ретіндегі бірінші тәжірибесі екенін айтты. Көрермендердің сұрақтарына жауап берді.

Жәния Аубакирова өз оқушыларын, яғни Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясының студенттерін мақтан тұтады, олардың әлемдік музыка алаңында өнер көрсеткен үзінділерін көрсетті.

Жоғары оқу орнымыздың ректоры Оңдасын Әшімов мұндай көлемдегі музыкантты қарсы алу университет үшін үлкен құрмет және осы кеш оның дарындылығына табынушыларға шынымен де үлкен сый болғандығын айтып өтті.

Ол Ресей ұлттық әртісі, виолончельші Олег Сендецкиймен бірге Рахманинованың туындысынан үзінді орындап берді.

Студенттердің сұрауымен шара соңында естелікке ортақ фотоға түсірілді.

Одан әрі қонақтарымыз үшін университет бойынша экскурсия жүргізілді. Жәния Аубакирова құрметті қонақтар кітабына жоо-ға деген тілектерін жазып қалдырды және қаламызға тағы келуіне уәде берді. Бұл сәтті асыға күтеміз!

08.11.2013