Қозыбаев оқулары

Биыл 10 жыл толды ЖОО-ға Қазақстанның көрнекті ғалымы Манаш Қозыбаевтың аты берілгеннен бері. Қозыбаев оқуларын өткізу жақсы дәстүр болып қалыптасты.

Осы жұма шараға жоо-ға "Қозыбаев оқулары: Қазақстан дүниежүзілік мәдени-өркениетті үдерісте" ғылыми-тәжірибелік конференцияға келген көрнекті ғалымдар, жазушылар мен оның отбасы мүшелері жиналды.

Ол басталар алдында қатысушылар мен республикамыздың, сондай-ақ, көрші елдердің қалаларынан келген қонақтар академиктің мүсініне гүлдер қойды.

Пленарлы мәжілісті қонақтарды таныстырып өткен СҚМУ ректоры, академик Оңдасын Әшімов ашты және осы жылдар бойы жоо-ға берілген көрнекті тарихшының атын мақтанышпен айтып жүргендігін атап өтті.

Облыс әкімі Самат Ескендиров Манаш Қабашұлының өмірі мен іс-әрекеті жас ұрпақ үшін үлгі болып табылады, себебі ол өз еңбектерінде патриотизм және борыштық сезімге тәрбиелеуге көп көңіл бөлген.

Конференцияның жұмыс 7 секция бойынша ұйымдастырылды: техникалық, жаратылыстану, экономикалық, гуманитарлық және басқа ғылымдар.

Барлығы 300-ден астам мақалалар Қазақстан, Ресей, Германия, және Қырғызстан елдерінен келіп түсті.

Адам өмір сүреді, егер ол есте болса. Көрнекті ғалым және қоғам қайраткері Манаш Қозыбаев мәңгібақи Қазақстан ғылымы тарихында қалмақ.

18.11.2013