Химия пәні бойынша ұстаздар үшін курстар, оқушылар үшін олимпиада

Органикалық химия және ЖМҚ химиясы кафедрасының оқытушылары мен қала және СҚО мектептері арасында үнемі бірлескен жұмыстар атқарылады. Өткен аптада химия пәні бойынша педагогтер үшін біліктілікті арттыру курстары мен 9-11 сынып оқушылары арасында олимпиада өткізілді.

Курстарда облыстық мектептердің 25-ке жуық ұстаздары болып қайтты. 3 күн ішінде оларға химия пәні бойынша күрделі тапсырмаларды түсіндірді, қызықтырған сұрақтарына жауаптар берді. Осыған орай курстардың басты мақсаты – оқушыларды ҰБТ тапсыруға дайындауда көмек көрсету.

Курс аяқталысымен барлық педагогтерге сертификаттар тапсырылды.

Органикалық химия және ЖМҚ химиясы кафедрасының тағы бір оқиғасы – химиядан облыстық пәндік олимпиаданың тәжірибелік турының өткізілуі. Бұл іс-шара ЖГФ-та жыл сайын өткізіледі, бұл дәстүрге 20-дан артық жыл.

Балалар тапсырмалардың күрделілігіне қарамастан оларды қызығушылықпен орындады. Өйткені бұл жерде олардың ұсынылған жабдықтарды қолдана отырып оларды тәжірибеде орындауға мүмкіндіктері болды. Олимпиадаға облыстың барлық аудандары мен Петропавл қаласының мектеп оқушылары қатысты.

Олимпиаданың жеңімпаздары мен жүлдегерлері грамоталармен марапатталды. Алайда бұл жерде жеңілгендер болмады – өйткені бұл оқушылар күрделі, бірақ қызық химиялық қоспалар әлемі туралы көбірек білуге бір әуеспен және тілекпен біріккен еді.

13.01.2014