Рабиға Сыздықтың 90 жылдығына арналған конференция

Рабиға Сыздық филология ғылымының докторы, профессор, Қазақстанның еңбек сіңірген ғылым қайраткері. Филология ғылымына зор үлес қосқан ғалым бүгінгі таңда тоқсанның төріне шығып отыр. Осыған орай «Қазақ филологиясы» кафедрасының ұйымдастыруымен Рабиға Сыздықтың өмірі мен еңбек жолына арналған конференция болып өтті. Тіл және әдебиет институтының студенттері Рабиға Сыздық зор үлес қосқан лингвистика саласы бойынша баяндамаларын оқыды.

Рабиға Сыздық ғылыми ізденістері үшін «Социалистік жарыстағы жоғары көрсеткіштері үшін» жүлдесімен марапатталған ғалым. Рабиға Сыздықтың жазған еңбектерінен лексикалық, грамматикалық бағыттарда мол мәліметтер кездестіруге болады. Болашақ филологтар ғалымның еңбектерін талдап, өздеріне қажет мол мағлұматтар біліп қайтты.

14.04.2014