12 сәуір - Ғарыш күні

Адам баласының ғарыш сапарына аттанғанына биылғы жылы 53 жыл толып отыр. Айтулы күн қарсаңында М.Қозыбаев атындағы СҚМУ обсерваториясында  халықаралық ғарыш күніне байланысты конференция болып өтті. Ақпараттық технологиялар факультеті мен университет кітапханасының ұйымдастыруымен өткен конференцияда ғарыш мәселесі жайында сөз қозғалып, түрлі мәселелер қарастырылды.

Конференцияда университет студенттері мен бүгінгі күнгі ғарыш саласындағы мәселелер талқыланды. Еліміздегі ғарыш саласында түрлі қиындықтар болғанымен, алға басушылық байқалады. Осы саладағы ел дамуына мол үлес қосатын білімді мамандар тәрбиелеу қазіргі күні басты назарда.

Конференция барысында астрономия мамандығында оқып жүрген студенттер ғарыш тақырыбында баяндамалар оқып, ғарышкерлерге арналған арнау өлеңдерін паш етті.

17.04.2014