СПОРТТЫҚ ОРНИТОЛОГИЯ 2014

28 қазан күні Пестрое көлінде (Петропавл қ.) СҚҚС тарихында бесінші рет спорттық орнитологиядан жарыс өтті. Жарыстың басты ережесі - 2 сағат ішінде құстарды суретке түсіріп, олардың түрін анықтау. Жалпы алғанда, құстың 23 түрі суретке түсірілді ( наибольшее число видов птиц. Так, общими усилиями было зафиксировано 23 вида(қырғи, сұр көгершін, үлкен ала тоқылдақ, ақ денелі тоқылдақ, сауысқан, ұзақ, қарға, үлкен сары шымшық, торғай, пайыз торғай, суық торғай).

Жарысқа барлығы 12 команда құрамында 36 студент қатысты (7 команда "Жаңа келгендер" категориясында және 5 команда "Әуесқойлар" категориясында). "Жаңа келгендер" арасында жүлделі орындар келесі түрде үлестірілді:
1 орын – "Қарлығаштар" командасы Б(е)-12к тобы: ҚабыкеноваДанагүл, Аманжол Тамырлан, Мәакенова Құралай (анықтаған түрлер саны бойынша - 6,5 ұпай);
2 орын – "Тырналар" командасы Б(е)-12к тобы: Рахимберлина Әйгерім, Байдалина Диана, Құрмашев Азамат (6,5 ұпай);
3 орын – "Солтүстік пингвиндері" командасы Экол-13 тобы: Форш Ирина, Макатова Алина, Гаврилова Надежда (6 ұпай).
"Әуесқойлар" арасында жүлделі орындар келесі түрде үлестірілді:
1 орын – "Феникс" командасы Б(е)-12 тобы: Иванова Виктория, Гейн Анжелика, Калашников Михаил (16 ұпай);
2 орын – "Eagles" командасы Б(е)-12 тобы: Жұмабаев Дамир, Утюганов Иван, Грабовский Ефим (11,5 ұпай);
3 орын – "Пушок" командасы Б(е)-13 тобы: Шарипова Дана, Шеминг Виталий, Алешина Ирина (6,5 ұпай).

19.11.2014
Кафедра ОБ