Академиялық ұтқырлық

Академиялық ұтқырлық Қазақстанның жоғары оқу орындарының халықаралық білім беру кеңістігіне бірігу үдерісінің маңызды құрамдас бөлігінің бірі болды. Студенттер, магистранттар және докторанттар елге танымал білім ошақтарында жан-жақты білім алуда, алуан түрлі тілдер мен мәдениетті зерделеп, танысуда.

Бүгінгі таңда Қазақстанның, алыс және жақын шетелдердің 80-нен астам жоғары оқу орындарымен және ғылыми орталықтарымен келісімшарттар жасалды.

2014 жылы тәжірибе алмасу бағдарламасы бойынша университетіміздің 8 білім алушысы Америка және Еуропа елдерінің университеттерінде білім алды. Владимир Стацюк пен Наталья Яценко АҚШ-тың Теннеси технологиялық университетінде бір семестрді өткізді. Білім алудан басқа, студенттердің бос уақыттары түрлі іс-әрекет түрлеріне бөлінді, спорттық үйірмелерден басталып, мәдени үйірмелермен аяқталды. Студенттер мұндай білім алуда өздері үшін болашақта көптеген мүмкіндіктер бар екенін көре білді: жаңа білім алу, тәжірибемен алмасу және жаңа әсерлер, мұның бәрі әрі қарай жұмысқа орналасуда білінеді.

Академиялық ұтқырлық бағдарламасын пайдаланғылары келетін студенттер шетел оқу орындарында білім алудың маңызды талабы ағылшын тілін білу және жақсы оқу нәтижесі болу керек екенін ескерген жөн.

12.01.2015