Масленица мерекесі

Думанды да көңілді іс-шара. Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің екінші оқу корпусында қыс мезгілін шығарып салды. Масленица мерекесі барша жұрттың басын қосты. Орыстар, қазақтар, татарлар және басқа да ұлт өкілдері ән айтып, би биледі - бұл біздің достығымыздың дәлелі. Студенттер мен оқытушылар бірін-бірі құттықтап, жылы шырайлы көктем алды көңіл-күйлерімен бөлісті. Дәмнен татып, мереке тарихын еске алмау болмас. Масленица көп жылдар бойы халық серуені қасиетін жоғалтпаған. Мереке тарихы өз бастауын тіл құдайларына табыну кезінен алады. Христиан діні келісімен Масленица мерекесі тағы бір атқа ие болды - “Сырная седмица” және Ұлы оразаға дайындалу аптасы болды. Масленица мерекесінің тағы да бір қызықты дәстүрі - қарақшыны отқа күйдіру.

20.02.2015