Университет базасында Қазақстан халқы тілдері фестивалі өтті

Бүгін университет базасында XVII Облыстық Қазақстан халқы тілдері фестивалі өтті.  іс-шара жұмысына СҚО әкімі Ерік Сұлтаныов, аудан әкімдерінің орынбасарлары, облыстық басқарма жетекшілері, сонымен қатар, оқытушылар, студенттер және қаламыз  бен облысымыздың мектептерінің оқушылары қатысты.

Фестивалді флешмобпен ашты. Одан әрі қонақтар мен қатысушылар қаламыз бен аудандарымыздың этномәдени бірлестіктері ұйымдастырған сәндік-қолданбалы өнер көрмесімен танысты.  Ерік Сұлтаныов салтанатты іс-шараны аша отыра, Қазақстан осы елде тұратын барлық этностардың тілдерін дамыту үшін бар жағдай жасалған бірдер бір ел болып табылатынын атап кетті.

Іс-шараны облыстық тілдерді дамыту басқармасы ұйымдастырды. Фестиваль шеңберінде түрлі аталымдардағы жеңімпаздар мен мемлекеттік тілді насихаттап, дамуына зор үлес қосқан тұлғалар мақтау грамоталарымен, алғыс хаттармен марапатталғанын атап кеткен жөн. Елбасымыз өз Жолдауында "Үштілділік қіздің қоғамымыз үшін қалыпты құбылыс болуы тиіс", - деп атап кеткен болатын. Сондықтан оқу ордамыздың студенті Александра Назаренко болашақ ұрпақ үшін тілді меңгеру қажет деп сеніммен айта алады.

Сондай-ақ, фестиваль қатысушылары қаламыз бен облысымыздың шығармашылық ұжымымен ұйымдастырылған концерттік бағдарламаны тамашалады. Бұл елімізде тұрып жатқан барлық ұлттардың бірлікпен өмір сүріп жатқанын, ұйымшыл екенін тағы бір мәрте растаған болатын.

18.09.2015