Университетте "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ президентімен кездесу өтті

Оқу ордамызда "Халықаралық бағдарламалар Орталығы" АҚ президентінің ҚР Президенті "Болашақ" халықаралық шәкіртақысы бойынша шетелде білім алып, қазіргі таңда біздің облысымызда қызмет атқарып жатқан түлектермен, мемлекеттік қызметкерлермен, профессорлық-оқытушылар құрамымен және басқа да қатысушылармен кездесуі өтті. Кездесуге СҚО әкімінің орынбасары Мұхтан Манкеев мырза да қатысты. Кездесу барысында қатысушылар шәкіртақы беру ережелеін, үміткерлердің табысты түсуі үшін енгізілген жаңалықтарды талқылады.

"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ президенті Ғани Нығыметовтың келу мақсаты - өңірімізде "Болашақ" бағдарламасы бойынша түсушілер санын арттыру, себебі біздің өңірімізден түсушілер саны төмен.

"Болашақ" бағдарламасы бойынша 20 жыл ішінде Қазақстанның 11000 түлегі әлемнің 30 елінде болып келді. Статистика бойынша аталмыш шәкіртақы бойынша білім алған түлектердің 22%-ы жетекшілік лауазымдарында, олар үш тілді жетік меңгерген, сондай-ақ, оқу жылдары бірегей шетел тәжірибесін алған.

Мысалы, Ақмарал Смағұлова 2010-2011 ж. Швейцарияда қонақү индустриясы және туризмдегі халықаралық бизнес магистратурасын тәмамадады, қазір біздің облысымызға табысты жұмысқа орналасты. Ол индустриалды-инновациялық даму бөлімінің жетекшісі болып табылады.

Бұл бағдарлама бойынша оқуға түсетіндердің жастық шектелімі жоқ екенін айтып кеткен жөн. Ең бастысы: ағылшын тілін білу және алға қойған мақсатқа жетуге тырысу, себебі Қазақстанның болашағы жоғары білікті, талап етілетін және сауатты мамандардың қолында.

15.10.2015