Болашақ журналистер облыстық телеканалға экскурсия жасап қайтты

"Орыс тілі мен әдебиеті" кафедрасының "Журналистика" мамандығының 1 курс студенттері экранның әр жақ бетінде болып келді. Өткен аптада басты облыстық телеканалда болашақ журналистар телевизиялық эфирді дайындау процесімен таныстырқан жоспарлы экскурсия өткізілді.

Университетіміз өңірдегі бұқаралық ақпарат құралдарын кадрлармен қамтамасыз етудің басты көзі болып табылады. "Қазақстан-Петропавл" телеканалының редакторлық құрамының көптеген бөлігін М.Қозыбаев атындағы Солт.стік Қазақстан университетінің түлектері құрайды, көп жылдар бойы облыстық ЖОО мен теледидар тығыз байланыста жұмыс істеп келеді.

Толыққанды оқу үдерісін тәжірибесіз қамтамасыз ету мүмкін емес. Әр жазда студенттердің кәсіби теледидар қызметкерлерімен бір топта жұмыс істеп тәжірибе мен дағды жинақтау мүмкіндігі бар. Оқытушылар өз кезегінде оқушыларды барынша дайындауға тырысады.

Теледидардағы жұмыстың көп бөлігі кадр сыртында қалады. Монтаждау, дыбыс жазу студиясы, аппараттық-студиялық блок - мұның бәрін бірінші курс студенттері біле қоймайды, алайда бұл өте танымды және қызықты. Диктордың үстелінде отырып өздерін жаңалықтар жүргізушісі ретінде сезіне алған түсірілім павильоны ерекше әсер қалдырды.

Облыстық теледидардың университетпен өзара әрекеттесуі жақсы нәтиже береді - жоғары деңгейде даярланған кадрлар бұл ынтымақтастықтың нәтижесі болып табылады.

02.11.2015