ЖОО негізінде "Қазіргі азаматтық қоғамдағы дін және этнос" конференциясы өтті

ЖОО негізінде "Қазіргі азаматтық қоғамдағы дін және этнос" республикалық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Конференция жұмысына СҚО әкімінің орынбасары Мұхтар Манкеев, Мәдениет және спорт министрлігінің Дін істері комитетінің төрағасы Ғалым Шойкин, ҚР Қазақ мемлекеттік спорт және туризм академиясының профессоры, философия ғылымдарының докторы Гүлмирә Біләлова, сондай-ақ, діни, қоғамдық және жастар ұйымдарының жетекшілері, ғалымдар, әскери институттың курсанттары мен педагогтері, университетіміздің студенттері мен оқытушылары қатысты. Мұхтар Наурызбайұлы отырыс қатысушыларын қарсы ала отыра, рухани, адамгершілік және гуманитарлық ағарту мемлекет пен діни бірлестіктердің ортақ міндеті болып табылады.

Конференция мақсаты дін мен азаматтық қоғамның өзара әрекеттесуіндегі өзекті және тәжірибе тұрғысынан маңызды мәселелерді талықалу болды. бұл жайлы Ғалым Нұрмағамбетұлы Шойкин өз кезегінде сөз қозғады.

Гүлмирә Біләлова өз сөзінде жастарды ұйымшылдыққа, достыққа және келісімге шақырды, себебі Қазақстанның болашағы - өсіп келуші ұрпақтың қолында.

Конференция баяндамалардың негізгі ой өзегі тұрғындарды дін тұрғысынан ағарту, дін  саласында тұрақтылықты нығайту және жастар арасында антирадикальді иммунитетті дағдыландыру еді.

Мұндай пікірталас алаңдары қоғам үшін өте қажетті, әсіресе, жас ұрпақ үшін. Мұнда студенттер сан-қилы пікірлерді естіп, жанжалды сұрақтарды шешіп, шыдамдылыққа және өзара түсінушілікке үйренеді.

09.11.2015