ЖОО қабырғасында студенттер арасында ұлтаралық келісім қалыптастыруға арналған кездесу өтті

Өткен аптада ЖОО қабырғасында ұлтаралық қатынастарды нығайту мақсатында "Студенттер арасында ұлтаралық келісім қалыптастыру" атты кездесу өтті.

«Қоғамдық келісім» қоғамдық бірлестігінің бас сарапшысы Сағындық Салмурзин мен Солтүстік Қазақстан облысы прокуратурасының экстремизм мен терроризмге қарсы әрекет ету саласындағы заңдылықты қадағалау бөлімінің бастығы Руслан Мамбетов студенттермен кездесу өткізді.

Сағындық Салмурзин елімізде этностар мен мәдениеттердің әралуандығы қалай пайда қалыптасқаны, сондай-ақ, жас ұрпақты толеранттылық сезіміне тәрбиелеу маңыздылығы туралы сөз етті.

Ғаламтор масштабы бұқараға келіп түсетін барлық мәліметтерді қадағалауға мүмкіндік бермейді. Сайттар мен әлеуметтік желілерде заңға қайшы келетін материалдар көптеп кездесіп жатады. Осындай жайттардың бірі 2015 жылғы шілде айында облысымыздың құқық қорғау органдарымен жойылған болатын. Сол жолы ұлтаралық алауыздық қоздырғаны үшін жиырма екі жастағы азамат Алханашвилиді 3 жылға бас бостандығынан айыру үкімі шығарылды.

Бүгінгі таңда дүние жүзі діни экстремизм және ұлтаралық негіздегі қақтығыстар секілді күйзелістерді бастан кешіп жатқанда, тек бірлік пен келісімнің арқасында ғана бақытты да бейбіт өмір сүре алатындығымызды есте сақтау біздің міндемітіз болып табылады!

16.11.2015