Сазды-педагогикалық факультетте "Болашақ маман қалыптастыруда құзыреттілік тәсілді жүзеге асыру" тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді

Қараша айының екінші бейсенбі күні Дүниежүзілік Сапа күні атап өтіледі. Осыған орай университетімізде Сапа апталығы өтті. Апталық соңында сазды-педагогикалық факультетте "Болашақ маман қалыптастыруда құзыреттілік тәсілді жүзеге асыру" тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

Қазіргі таңда белгілі бір көлемде білімді меңгеру жеткіліксіз. Оны тәжірибеде қолдану және сыртқы жағдайларға оңай бейімделу өзекті болып табылады. Құзыреттілік тәсіл - білім беру жүйесіндегі жаңа ұғым. Бұл арнайы қасиеттерді дамытуға бағытталған.

Дөңгелек үстел педагогикалық мамандықтардың студенттеріне ұйымдастырылды. Болашақ педагогтер үшін құзыреттілік ұғымы - үздіксіз кәсіби өзін-өзі дамыту және білім алушыларды оқу үдерісіне тарта білу.

Құзыреттілік тәсілдің басты шарты білім деңгейі емес, оқушылардың сыртқы шындыққа дайындық деңгейі және өзін барынша кәсіпқой әрі тұлға ретінде көрсете білу.

Құзыреттілік тәсілді дәстүрлі тәсілмен қатар қолдау айтарлықтай білім сапасын арттырады. Психологиялық қасиеттері зор сауатты маман еңбек нарығында таптырмайтын маман болып табылады.

30.11.2015