ЖОО-да Тұңғыш Президент күніне орай конференция өткізілді

Желтоқсанның 1 жұлдызында қазақстандықтар Тұңғыш Президент күнін атап өтеді. Мемлекеттік мереке қарсаңында университетімізде осы күнге арналған бірқатар іс-шаралар өткізілді. Олардың арасында басты ғылыми конференция болды. Нұрсұлтан Назарбаевтың тәуелсіз Қазақстанның тарихындағы рөлі басты тақырып болды.

Тәуелсіздік алғаннан кейін президенттік билік институтын енгізу еліміздің саяси жағдайын тұрақты әрі қалыпты ету үшін қажетті болды. Сол уақытта Қазақстанның тағдыры Нұрсұлтан Назарбаевтың қолында еді.

Одан бері 24 жыл өтті. Осы уақыт бойы Қазақстан әлемдік қоғамда өз орнын алды. Дамудың барлық бағыттары бойынша Қазақстан даму және бәсекеге қабілеттілігін көрсетеді. Мұның көбісі Нұрсұлтан Әбішұлының арқасында.

2017 жылы Астана қаласында "Болашақ энергиясы" тақырыбында EXPO-2017 халықаралық көрмесі өтеді. Көрменің тақырыбы да кездейсоқ таңдалынып алған жоқ. Себебі Нұрсұлтан Назарбаев адам дамуының маңызды факторларының бірі ретінде жасыл экономика стратегиясын ұсынған алғашқы саясаткерлердің бірі болып табылады. Бұл тақырып тарих, экономика және құқық факультетінің студенті Татьяна Жалнинаның баяндамасында мәлімделді.

Нұрсұлтан Назарбаевтың білім мен ңылымды дамытуда берген бағыты ең жоғарғы бағаға лайық. Сазды-педагогикалық факульетінің студенті Лариса Сапарова Қазақстандағы әлеуметтік білім беру жүйесі туралы сөз қозғады.

Іс-шара соңында университет ректоры Оңдасын Әшімов Президент, Мағжан Жұмабаев және Константин Скрябин атындағы шәкіртақыларының иелерін сертификаттармен марапаттады. Сонымен қатар Тұңғыш ПрезидентҚоры шәкіртақысының 3 иегеріне куәлік берілді. Сөз соңында Оңдасын Бәйкенұлы конференция қатысушыларын келе жатқан мерекемен құттықтады.

30.11.2015