«Салт-дәстүрлер – алтын қазына» байқауы

"Қазақ тілі" кафедрасы студенттер арасында "Салт-дастурлер – алтын қазына" тақырыбында байқау ұйымдастырды. Оған университеттің алты факультетінің командалары қатысты. Іс-шараның басты мақсаты - ұлттық мәдени құндылықтарды насихаттау.

Байқауға қатысушылардың басты міндеті қазақ ұлттық әдет-ғұрпының ерекшеліктерін көрсету болды. Мысалы, тарих, экономика және құқық факультенінің студенттері "сырға салу" құдалық тойы әдет-ғұрпын сахналады. Қазылар алқасының қойған жоғары бағаларына қарай олар бұл әдет-ғұрыпитың барлық ерекшеліктерін көрсете білді.

Іс-шара сахналық қойылымдардан басқа музыкалық нөмірлермен толықтырылды. Көрермендерге бай қазақ мәдениетінің ән-билері паш етілді.

Софья Васильева қазақ тілін жақсы меңгерген екен. Ол бұл байқау жастарға ерекше ықпал ететінін атап кетті. Олардың бойында қазақ халқы мәдениетін оқу қызығушылығы пайда болады.

Іс-шара соңында қазылар алқасының мүшелері студенттердің даярлығын бағалады. Байқау жеңімпаздары грамоталармен және құнды сыйлықтармен марапатталды.

08.12.2015