М.Қозыбаев атындағы СҚМУ Webometrics нұсқасы бойынша Қазақстанның 20 үздік жоғары оқу орындарының қатарына енді

Cybermetrics Lab Испан зерттеу тобы Ғаламтор желісінде жоғары оқу орындарын ұсынуға негізделген  Webometrics атауымен университеттердің әлемдік рейтингісінің жаңа басылымын жариялады.

Рейтингке қатысқан Қазақстанның 102 жоғары оқу орныны арасында М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті 20 орынды иеленді.

Cybermetrics Lab университеттерді 4 көрсеткіш бойынша бағалайды:

• сайт көлемі;
  • сілтеме жасалатын сайттар саны;
  • сайттағы  қолжетімді pdf-файлдар саны;
  • ғылыми мақалалардан дәйексөз келтірілуі.

Рейтингке арналған деректер ашық деректемелерден жиналады: Google, ahrefs және Majestic (сыртқы сілтемелерді есептеу сервисі), Scimago (ғылыми журналдар рейтингісі).

Соңғы 4 жылда СҚМУ Webometrics рейтингісінде Қазақстанның жоғары оқу орындары арасында 26 жайғасымға көтерілді.

03.02.2016