Қалалық дауыстап оқушылар байқауының қорытындысы жасалды

2016 жылғы 19 ақпанда М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да Халықаралық ана тілі күніне (21 ақпан) арналған қалалық "Қазақстан халқының ауызша сөйлеу мәдениеті" дауыстап оқушылар байқауы өтті. Байқау ұйымдастырушысы - университетіміздің Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедрасы.

Байқау полиэтникалық Қазақстанда тұрып жатқан этностардың ана тілдерін сақату және дамыту, ана тілі беделін арттыру және жастардың көңілін Қазақстан халықының шығармашылық мұрасына аудару арқылы мәдени ой өрісін кеңейту мақсатында өткізілді.

Байқаудың міндеті - жастарға ауызша халық шығармашылығына араластыру арқылы өз этникалық ділінің ерекшеліктерін ұғындыру және жастардың бойында  бір ортақтық қазақстандықтар ұғымын қалыптастыру.

Байқау ұйымдастырушылары жас ұрпақтың бойында халық мәдениетіне ортақтасу сезімін дамытуға, ана тілін меңгеру дағдыларын жетілдіру уәзждемесін қалыптастыру және фольклор әлемін шолу арқылы өз ойын білдіру үшін шығармашылық жағдайлар жасауға көмектесті деп үміттенеді.

Байқауға М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-дың 12 студенті, Петропавл гуманитарлық-техникалық колледжінің 7 оқушысы және Петропавл құрылыс-экономикалық колледжінің 6 оқушысы қатысты.

Қазылар алқасының мүшелері байқаудың 25 қатысушысының қазақ, орыс, украин, татар, өзбек және шешен тілдеріндегі оқуларын тыңдап, төмендегідей мадақтау шешіміне келді:

• "Гран-при" дипломы - Петропавл құрылыс-экономикалық колледжі 114 тобының оқушысы Даниш Ксения;
  • Диплом 1 орын - ПҚЭК 133 тобының оқушысы Калиева Ақмаржан;
  • Диплом 2 орын - М. Қозыбаев атындағы СҚМУ Б(е)-14 тобының студенті Першуткина Марина және ПҚЭК 224 тобының оқушысы Якушева Татьяна;
  • Диплом 3 орын - М. Қозыбаев атындағы СҚМУ ДОВ-15-к тобының студенті Жанаева Нұрай, Петропавл гуманитарлық-техникалық колледжі 310 тобының оқушысы Илгунова Екатерина және ПҚЭК 127 тобының оқушысы Хериханова Мадина.

Қазылар алқасы құрамына СҚО Тілдерді дамыту басқармасының, "Нұр Отан" партиясының "Болашақ" филиалының өкілдері, М. Қозыбаев атындағы СҚМУ ПОҚ-ы, қала колледждерінің Бейбітшілік және келісім орталықтарының өкілдері, №17 ұлттық өркендеу орта мектеп-кешенінің ана тілі ұстаздары кірді.

22.02.2016