Университетте Алғыс айту күні атап өтілді

Қазақстандықтарда жаңа мереке пайда болды. Ел Тұңғыш Президенті Нұрсұлтан Назарбаев Қазақстан халқы Ассамблеясының ХХІІ сессиясында барлық этностардың бір-біріне деген рақымшылдық білдіру Алғыс айту күнін атап өтуді ұсынды.

Бұдан былай бұл мереке көктемнің бірінші күнінде атап өтілетін болады. Нұрсұлтан Назарбаев бұл күнді жайдан жай ұсынған жоқ: 1 наурыз күні 21 жыл бұрын оның бастамасымен Қазақстан халқы Ассамблеясы құрылған болатын. Дәл осы орган еліміздің бірлігі нышаны болып табылады.

Сазды-педагогикалық факультеттің студенттері бірінші болып Елбасының бастамасын қолдап, осы мерекені атап өтуді шешті. Студенттік сахнаны Қазақстан халықтарының махаббат, өмір, сондай-ақ, Туған жер туралы да әндері, өлеңдері мен билері әсемдеді.

Көрермендердің жаңа мереке туралы жаңада білген. Алайда Алғыс айту күні идеясы жылы жүзбен қарсы алынды. Мұндай кездерде адамдардың жүректері мейірімденіп, халықтар достастығы одан әрі нығая түсетіні құпия емес!

Алғыс айту күнін атап өту қарсаңындағы тағы бір іс-шара жаратылыстану ғылымдары және спорт факультеті ұйымдастырған қайырымдылық жәрмеңкесі болды. Жәрмеңкеде студенттердің дайындаған тағам өнімдері ұсынылды. Науқан барысында жиналған ақшаға жетім-балаларға кеңсе тауарлары, ойыншықтар сатып алынады.

05.03.2016