Жылсайынғы "Аламан" фестивалі басталды

"Серпін-2050" бағдарламасы бойынша білім алушы студенттер тағы бір мәрте өздерін 10 түрлі сайыс бойынша көрсете алады. Олардың арасында үстел ойындары бойынша жарыстар бар.

Шахмат, дойбы және қазақ ұлттық ойыны "Тоғызқұмалақ", аталмыш спорт түрлері қырағылық пен зейінділікті талап етеді. Биыл "Серпін Аламаны" атағына күрделі логикалық ойындар бойынша күресуге сазды-педагогикалық факультеттің 1-2 курс студенттері келді.

Толғанбай үшін тоғызқұмалақ ойыны бала күнінен таныс. Ол мектеп кезінде-ақ осындай жарыстарға қатысып, жүлделі орындарға ие болған. Университетте тоғызқұмалақ ойынын бірінші рет ойнап көрген. Студент қыз мұндай іс-шаралардың ұйымдастырылуы жастарға жақсы ықпал етіп, оларды ұлттық ойындармен таныстырады деп ойлайды.

Үстел ойындары бойынша жарыстар - "Аламан" фестивалінің екінші кезеңі. Бірінші кезеңі "Серпін - асқақ ұраным" атауымен өтті. Студенттер "Серпін" бағдарламасының ұрандарының әртүрлі нұсқауларын ұсынды. Ең үздіктері де таңдалды:

• I орын - СПС-15 тобы
  • II орын - ДОВ-15 тобы
  • III орын - ПМНО-14 тобы

Фестиваль 20 наурызға дейін өтеді. Бұл сайыстың жеңімпаздары "Серпін Аламаны" аймақтық кезеңінде СҚМУ намысын қорғайтын болады.

11.03.2016