Прокуратура қызметкерлері студенттерге дәрістер циклін оқыды

Интернет адам үшін таусылмас мүмкіндіктер ашты, жаһандық желі өміріміздің ең жақсы және жаман жақтарын қамтыған алаңшаға айналды. Әлемдік тор желісіне қалай түсіп қалмауға және өзіңді арашалауға болады? Осы мәселе туралы университетіміздің студенттеріне облыстық және қалалық прокуратура қызметкерлері баяндап берді.

8-12 сәуір аралығында СҚМУ студенттеріне алдын алу дәрістерінің циклі оқылды. 7 Облыстық прокуратура басқармасының бастығы Руслан Мәмбетов бастаған аймақтың бақылау органдары қызметкерлерінің сапары өзекті себеппен орын алды. Интернет парақшаларында заңға қайшы сипаттағы материалдар жиірек кездеседі. Құрылымсыздық ақпараттың ықпалына жастар шалдығады, кей жағдайларда олар өздері Заң бұзушы болып табылады.

Құқықтық тәртіп органдары Вконтакте, Фэйсбук, Твиттер, Одноклассники, Мой Мир секілді сайттарды қалт етпей бақылауда. Залалсыз танымал әлеуметтік желілер заңға қайшы ақпараттан тұратын басты интернет-ресурстары болып табылады. Ақпаратты меңгеріп, оны тарату жауапкершілік пен бірқатар міндеттерді жүктейді. Өкінішке орай, бүгін бұл туралы көбі ұмытып жатады.

Алдын алу дәрістерін оқу үлгісінде студенттердің құқықтық сауаттылығын арттыру - жастарды Қазақстан Республикасының Конституциясы мен Заңдарынан ауытқудын алдын алу үшін қажетті шаралар.

15.04.2016