"Шертер" ансамблінің есептік концерті өтті

Әнге деген шек жоқ. "Шертер" халықтық фольклорлық-этнографиялық ансамблінің концерті бұған дәлел болды. Концерт барысында қазақ композиторларының күйлері, орыс және шетел авторларының туындылары қазақ ұлттық аспаптарында ойналды.

"Шертер" ансамблінің ұжымы 17 жыл бойы өз тыңдармандарын қуантып келеді. Бұл ансамбль оқу ордамыздың қабырғасында музыкалық пәндер кафедрасының бұрынғы меңгерушісі Рауза Әбутәліпқызы Кашенованың бастамасымен құрылған болатын. Жылдан жылға репертуарлармен қатар ансамбльдің аспаптық құрамы да кеңейіп келеді.

Ансамбльдің сольдік концерті кіші акт залында өтті. Алайда кәсіби орындаушыларға - бұл кедергі емес. Жанды дауыстың дыбысы бар кеңістікті шарпыды.

Ансамбль құрамында музыкалық пәндер кафедрасының оқытушылары атынан тәжірибелі музыканттар мен аспаптарда ойнап қана қоймай, сондай-ақ, ән орындайтын студенттер де бар.

Ансамбль жетекшісі Жеңіс Қабдолбариев украин тілінде ән орындап, өз вокалымен концерт қонақтарын бір қуантты.

15.04.2016