М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан Мемлекеттік Университетінің әскери құрама командасы «Айбын» әскери-патриоттық жастар жинауында 5-ші орынға ие болды.

13-18 маусым аралығында Спасск Орталық Қазақстан облысындағы оқу-жаттығу орталығында Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25 жылдығына арналған екінші республикалық «Айбын» әскери-патриоттық жастар жинауы өткізілді. Қазақстанның түкпір-түкпірінен Қарағандыда жоғары оқу орындарының 26 әскери құрама командалары жиналды, оның ішінде біздің Университетіміздің командасы  5-ші орынға ие болды.  М. Қозыбаев атындағы СҚМУ командасын 10 адам ұсынылған,оның ішінде 2 әйел адам.

Конкурсқа ұсынылған 8 спорттын ішінде, командалық конкурста біздің университетіміз үш лауазымдарда сыйлықтарға ие болды. Кешен-беріктігі жаттығулар және автоматты бөлшектеу, құрастыру – бірінші орын, ал арақан тартуда үшінші орын алды. Курсанттар командалықжарыста ғана емес, сонымен қатар жеке біріншілікте жарысты.  Біздің қыздар Валеева Карина және Айтмағамбетова Карина «назар бүгу және ұзарту қару-жарақ жатып» жаттығуда бірінші және екінші орындарға ие болды. Екінші және үшінші орын автоматты бөлшектеу және құрастыру біздің студенттер Александр Меньшиков және Бейсембаев Әділ алды.

Іс-шара Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі қолдауынан өтті. Қатысушылар үшін шатырлы лагерь ұйымдастырылды. Әзірге алымдар курсанттар әскери өкімімен өмір сүрген. Таңертең, көтеру, жүзеге асыру, таңғы ас - осының бәрі оларды әскери сезінуге және басқа командалармен достасуға мүмкіндік берді.

«Айбын» әскери-патриоттық жастар жинауының жабылуы Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрінің Иманғали Тасмағамбетов Нұрғалиұлы қатысуымен өтті.

Біздің командамыз мұнымен тоқтап қалған жоқ және олар күнделікті жаттығулар жалғастырады. Біз оларға әскери білім түсіну үшін табыс және талпыныстарын тілейміз.

14.07.2016