М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан Мемлекеттік Университетінде талапкерлердің кешенді тесттілеуі өтті

20-21 шілдеде М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан Мемлекеттік Университетте талапкерлердің кешенді тесттілеуі өтті. Бұл емтиханда өткен жылдардын түлектері да қатысты.

Университетте ұйымдастырушылық және насихаттау жүзеге асыратын арнайы мемлекеттік комиссия құрылды.Сондай-ақ, кешенді тестілеуді бақылау үшін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің өкілдері жұмыс істеді.

Талапкерлер бір-бірден кіргізіледі емтиханда ешқандай ұялы телефондар, калькуляторлар, және шпаргалка болуы тиіс, өйткені, тексеріледі. Сонымен қатар, тестілеу кезінде қатаң тәртіпті сақтау қажет, ал егер де ережелерін бұзған жағдайда уәкілетті органның өкілі акт жасайды және нәтижелерді күшін жоюы мүмкін.

Қазақ немесе орыс тілі, Қазақстан тарихы, математика және таңдау пәні: сол төрт пән бойынша балалар 100 сұраққа 2,5 сағат тағайындалған.

Кешенді тестілеуге қатысу үшін 794 талапкер өтініш берген, содан 778 қатысты. Олардың 83% межелік деңгейді алған жоқ. Биылдан бастап олар 1 тамыздан 8 тамызға дейін тестті қайта тапсыруға мүмкіндік бар. Қалауы бойынша Профильді пәні өзгертуге болады.

Жалпы алғанда, емтихан ескертусіз өтті, балалардың 17% межелік деңгейді алды және білім беру грантын алу үшін құқығы бар.

22.07.2016