Webometrics рейтингінің қорытындысы жарияланды

Әлемдік интернет кеңістігінде әлемдегі жоғары оқу орындарының қызметін бағалайтың Cybermetrics Lab Испан зерттеу тобы Webometrics Ranking of World Universities рейтингінің қорытындысың жарияланды.

М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің жаңа рейтингінде Қазақстан 104 ЖОО арасында 25 орынға ие болды.

Осы рейтинг нәтижелері қаңтар айында және шілде айында, жылына екі рет беріледі. Оның әдістемесі төрт көрсеткіштер негізделген: сайт мөлшері (Google арқылы индекстелген веб-беттер саны), басқа ресурстардан сілтемелердің саны, ашықтық (сайтқа тиелген және Google іздеу жүйесін толық мәтінді файлдар арқылы индекстелген саны) және академиялық сапа (талдамалық деректер SCImago зерттеу тобының негізінде ғылыми жарияланымдардың дәйексөзі).

05.08.2016