Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында білім беру гранттарының тағайындау конкурсы өтті

Kazpravda.kz тілшісі айтуынша, білім беру грантын тағайындау жөніндегі республикалық конкурстық комиссиясы және Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі Ерлан Сағадиев төрағалығымен Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында білім беру гранттары қорытындылды.

2016 жылында білім беру гранттарын тағайындау конкурсына 59 677 адам қатысты, сонымен қатар 47 342 қазақ тілінде оқыйтын оқушылар, ал 12 335 орыс тілінде.

Биыл Білім және ғылым министрлігі 31 702 грант бөлді, сонымен қатар 2 950 орын жоғары оқу орындарының дайындық бөлімдерінде оқыту үшін, 28 752 гранттар – 1-ші оқу жылына қабылдауға (күндізгі білім беру - 28 452, сырттай - 300 грант). Конкурстық негізінде білім грантын орналастыру 87 жоғары оқу орындары алды.

Осы басымдықтарды ескере отырып 12 593 грант техникалық және технологиялық мамандықтарға бөлді, шамамен 5000 грант – педагогикалық бөліміне, 2 690 гранттар - ауыл шаруашылығы және ветеринариялық мамандықтарына және 3 000 грант медициналық және басқа да мамандықтар бойынша бөлінді.

Мемлекеттік грант иегерлерінің тізімін нәтижелерін оқу немесе жүктеп алу үшін, осы сілтемені орындаңыз.

10.08.2016