М. Козыбаев атындағы Солтүстік Қзақстан Мемлекеттік Университетіне 366 мемлекеттік білім грантын бөлді

Гранттарын тағайындау үшін мемлекеттік комиссиясынын жұмысы аяқталды. Біздің Университетімізге 366 мемлекеттік білім грантын бөлді, оның ішінде «Serpіn-2050» мемлекеттік бағдарлама бойынша оқитын үміткерлерге 233 грант марапатталды. Жалпы 826 адам грантқа мәлімделген.

Биыл, гранттар, техникалық және ауылшаруашылық мамандықтарға, сонымен қатар білім беру және әлеуметтік салаларда негізінен беріледі. Сондай-ақ, өткен жылмен салыстырғанда «Журналистика», «Экономика», «Мемлекеттік және жергілікті басқару» мамандықтар да гранттардың жеткілікті санын алды.

Мемлекеттік тапсырыс бойынша оқуға конкурс өте алмағандары, салың суға кетпеңіз. Университетте ректор және Манаш Қозыбаев гранттары бар. Сол гранттарды, бірінші сессияны табыспен тапсырғандарына және Университеттің қоғамдық өміріне қатысқандарына, сонымен қатар жетім балаларға мен мүгедектерге беріледі. «Алтын белгі» атағына мектеп бітірген және мемлекеттік білім грантын алған емес түлектері, біздің университетке түскен кезде автоматты түрде ректор гранты беріледі және тегін қатыса алады.

1-ші курсқа түскен кезде, біздің Университетіміз жеңілдіктерді ұсынады:

• ерекше үлгідегі аттестаттар немесе техникалық және кәсіптік білім туралы дипломы бар талапкерлерге - 20%;

• 4,5-5 баллға дейін дипломы бар орта техникалық және кәсіптік білім мамандығы немесе атестаттың орташа балы бар талапкерлерге -10%

12.08.2016