Өзін-өзі басқару активінің ұйымдық жиналысы өтті

02.09.2016 ж. сағат 16.30-да барлық факультеттердің/ТжӘИ өкілдерінің қатысуымен өзін-өзі басқару активінің (ЖІК, студенттердің кәсіподақ ұйымы) ұйымдық жиналысы өтті. Белсенділер жаңа бірлестіктің құрылымын талқылады. Студенттік ректорат студенттік өзін-өзі басқару және студенттік өмірді «жандандыру» бойынша қызықты идеялар ұсынды. Студенттер атынан Сабитова Айнара мен студенттердің кәсіподақ ұйымының көсбасшысы Әубәкіров Әрсен  осы ұйым жұмысының көрінісі жайлы айтып, жастас студенттермен негізгі ұстанымдарды талқыға салғандарын айқындап, Студенттік ректорат ережелер жобасын, құрам және жұмыс жоспарын ұсынды. Шараның қатысушылары «Мәңгілік Ел» отаншыл идеясын дамыту, студент бастамаларын іске асыру және ЖОО студенттерінің мүдделерін ұсыну өзін-өзі басқару органдарының ЖОО-ғы басты бағыты ретінде белгіледі. Жастарға арналған іс-шараларды ұйымдастыру арқылы студенттік ректорат қатысушылары барлық студенттерді ЖОО-ның қоғамдық өміріне тарту, факультеттерде түсіндіру және ақпараттық кездесулер өткізу және студенттер өмірін жақсарту бойынша ұсыныстар жинау жұмыстарын жоспарлауда. 15 қыркүйекке дейін факультеттерде студенттік деканаттар/институт құрам сайлауын өткізу жоспарланып отыр. ӘТЖБ бастығы Танақұлова Э.Ш. студенттік өзін-өзі бақылау мақсаттары мен міндеттерін түсіндіріп, Қазақстан Республикасының «Қазақстан 2020: болашаққа жол» (екінші кезең: 2016-2020 жж.) мемлекеттік жастар саясат тұжырымдамаларының негізгі бағыттары жайлы ақпарат ұсынды. Сонымен қатар, студенттік өзін-өзі бақылау активін өздерінің озық идеяларын студенттік қоғамдастықта жүзеге асыруға шақырды.

05.09.2016