Студенттік қалашықта профилактикалық рейд өтті

Айына бірнеше рет студенттік қалашықта профилактикалық рейд өткізіледі. Басты міндет – әкімшілік құқық бұзушылықты алдын алып жою.

Ұсақ құқық бұзушылық, алкогольді ішімдіктерді ішу мен қоғамдық жерлерде темекі тарту – осының бәрі және тағы басқалары Қазақстан Республикасы кодексін бұзу болып табылады. Студенттерді ойланбай істелген әрекеттер мен ауыр зардаптардан сақтау үшін университет және полиция қызметкерлері бірлесе отырып, айына 2-3 рет жатақханаларға профилактикалық мақсатпен барады.

Мұндай рейд құқық бұзушыларды табу үшін ғана жүргізілмейді. Оның ең басты мақсаты – құқық бұзушылықты алдын алу. Ол үшін жатақханада тұратын әр студентке жастармен жасалған ең көп кездесетін бұзушылықтар мен жаза тартылатын баптар көрсетілген екі тілде жазылған ескертпелер беріледі.

Мұндай рейдтер құқық бұзушылықты алдын алуға ғана емес, студенттік қалашық аумағындағы қауіпсіз өмірді ұйымдастыруға бағытталған. Біздің қалашықта оқу жылының басынан бірнеше ұсақ құқық бұзушылық тіркелген. Олардың барлығы да шеттелді.

07.09.2016