Университетте Солтүстік Қазақстан облысының 80 жылдық мерейтойына арналған дөңгелек үстел өтті

Биылғы жылы біздің Солтүстік Қазақстан облысы мерекелік дата 80 жылдық мерейтойын атап өтпек. Осыған орай университетте  дөңгелек үстел өткізілді.

Дөңгелек үстел ұйымдастырушысы  –  «Нұр Отан» партиясының «Болашақ» бөлімшесі. «Облыс тарихы – ел тарихы» атты іс-шарасы өткізілді.Залда студенттер, оқытушылар, өлкетанушылар және мемлекеттік мұрағат қызметкерлері жиналды. Кездесудің негізгі тақырыбы аймақтың сексен жыл бойы дамуы болды.

Дөңгелек үстел қатысушылары өлке тарихын және оның қалыптасуын еске түсірді. Қазақ АҚСР заманынан бері біздің облыс бірнеше рет өз атауы мен шекараларын өзгертті: алдымен Ақмола губерниясы, содан соң Қызылжар ауылдық округі, кейінірек Петропавл ауданы және Қарағанды облысы.

Тиімді географиялық жағдайын, темір жол және автомобильдік көлік айрықтары және ең бастысы – республиканың әлеуметтік-экономикалық дамуына қосылған аграрлық сала мен өнеркәсіп үлесін ескере отырып, кеңестік билік кезінде де, тәуелсіздік жылдары да СҚО елдің маңызды аймағы болып қалмақ. Қазір Солтүстік Қазақстан облысы – инвестициялық-тартымды аймақ, ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірудің ел көшбасшысы. 130-дан астам ұлт өкілдері бейбітшілік пен келісімде тұратын аймақ екені де маңызды факт болып қалмақ. .

21.09.2016