Тілдер апталығы аясында «Как изучить казахский язык» семинар-тренингі ұйымдастырылды

2016 жылдың 23 қыркүйек күні  «Қазақ тілі» және «Қазақстан халқы ассамблеясы» кафедраларымен Тілдер апталығы аясында М. Қозыбаев атындаға СҚМУ оқытушылары мен студенттеріне, №17 ұлттық өркендеу орта мектеп-кешені мұғалімдеріне, СҚО-ның Қазақстан халқы ассамблеясы өкілдеріне арналған «Как изучить казахский язык» семинар-тренингі ұйымдастырылды.

«Қазақ тілі» кафедрасы меңгерушісі Т.А. Ахметова қатысушылардың назарын кеңес үкіметі кезіндегі қазақ тілін қолдану аясының тарылу мен «сөну» себептеріне аударды. Олардың қатарына кеңес мемлекетінің ұлттық саясатын, қазақ халқы санының қысқаруы,  ұлттық интеллигенцияның қуғын-сүргінге ұшырауын және т. б. жатқызуға болады. Ол қазіргі кездегі қазақ тілі жағдайы мен оның қызмет мәселелері, қазақ тілін жеткіліксіз меңгеру себептерін баяндады. Ол мемлекеттік тілін оқытудағы атқарымдарымен бөлісіп, өз бетінше оқып дайындалуға қажетті әдебиеттер және Интернет-сайттармен бөлісті.

Семинар қатысушылары мемлекеттік тілді үйрену,  оны күнделікті өмірде жиірек пайдалану қажеттілігі туралы ортақ ойларымен бөлісті.

23.09.2016