«Студенттер мен оқушыларға ҚР этносаясат мәнмәтініндегі ғылыми зерттеу тақырыбын қалай таңдау керек» атты вебинары өтті

2016 жылдың 27 қыркүйегінде М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-нің «Қазақстан халық ассамблеясы» кафедрасы және «СҚО білім беру басқармасы» ММ «Білім беру саласындағы әдістемелік жұмыс және ақпараттық технологиялар орталығы» КММ-мен «Студенттер мен оқушыларға ҚР этносаясат мәнмәтініндегі ғылыми зерттеу тақырыбын қалай таңдау керек» атты вебинары өткізілді.

Вебинарға ҚХА кафедрасы меңгерушісі Гривенная Л.А., дарынды балармен жұмыс жөніндегі аға әдіскер Сербина Н.В., қоғамдық пәндер жөніндегі әдіскер Виноградов Д.И., «Білім беру саласындағы әдістемелік жұмыс және ақпараттық технологиялар орталығы» КММ-і және онлайн режимде Петропавл қаласы мен СҚО-ның 20 аудан (Есіл, Аққайың, Тайынша, Айыртау, Қызылжар, Мамлют, Ғ.Мүсірепов ауданы) мектептерінің «Тарих», «Әдебиет», «Өлкетану», «Этномәдениеттану», «Дінтану», «Құқық»секциялары бойынша оқушылардың ғылыми жобаларының жетекшілері.

Вебинар жұмысы барысында ғылыми жобаларды жазу сапасын арттыру мен олардың тақырыбын таңдау сұрақтары көтерілді.

Сербина Н.В. вебинар қатысушыларын мектеп жобаларын әзірлеу мен қорғаудың жаңа талаптарымен таныстырдыОл ғылыми жобаларды жазу барысындағы оқушылардың өз бетімен жұмыс істеуін дұрыс ұйымдастыру қажеттілігіне назар аударды.

Гривенная Л.А. ҚР этносаясаты саласындағы ғылыми зерттеулердің басым бағыттары мен олардың тақырыбын тұжырымдау бойынша практикалық ұсынымдары берілген «Ғылыми зерттеу тақырыбын таңдау» атты әдістемелік оқу құралымен таныстырды. Оқу құралында 2013-2016 жж. магистрлік және дипломдық жұмыстарының, 2013-2015 жж. мектеп жобаларының тақырыптары жүйеленіп, ҚХА Ғылыми-сараптау кеңесімен ұсынылған тақырыптар берілген. Сонымен бірге оқу құралында глоссарий, кеңейтілген әдебиеттер тізімі, рефераттардың болжалды тақырыптамасы бар. Берілген оқу құралының басылымынан кейін (2016 ж. қазанында) М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-нің сайтында қолжетімді болады.

Гривенная Л.А. вебинар қатысушыларын этносаралық және конфессияаралық қарым-қатынастарын таңдау, дереккөз және әдебиетті іріктеу, ғылыми жобаларды рецензиялау бойынша ұстаздар мен оқушыларға кеңестік көмек көрсетуге дайын М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-нің ҚХА кафедрасының ғылыми-әдістемелік бірлестігі бар екені туралы мәлімдеді.

28.09.2016