ҚХА кафедрасы меңгерушісі «Алтын адам» жәдігерінің көрмесі ашылуына қатысты

Қазақстан Республикасы Ұлттық мұражайының «Алтын адам» бірегей жәдігерінің көрмесі өз жұмысын Абылай хан резиденциясында бастады. Көрме ашылуы 2016 жылдың 3 қазан күні сағат 11.00-де өтті.

Көрме ашылуына соғыс және еңбек ардагерлері, қаланың қоғам қайраткерлері, мәдени мекемелер мен ұйымдар өкілдері, студенттер және оқушылар қатысты.

СҚО әкімі орынбасарының құттықау сөзінде А. Дюсенова ұрпақтар сабақтастығын сақтау қажеттілігіне ерекше көңіл аударды.

«Қазақстан халық ассамблеясы» кафедрасы меңгерушісі Л. Гривенная қатысушылар назарын әлемдік тарихтағы сақ дәуіріне жету және «Алтын адам» табысының Қазақстан үшін мағынасы. 50 жыл бұрын археолог             К. Акишев жетекшілігіндегі экспедициямен табылған зат 2,5 мың жыл бұрын Еуразия көшпелі адамдар дала өркениетінің қалыптасуының дәлелі болды. Бұл жәдігердің жеке элементтері (бірмүйізді тұлпарлар) Тәуелсіз Қазақстанның елтаңбасы негізі болды, ал «Алтын адамның» өзі астанамыздың елтаңбасында бейнеленген Астана рәмізінің бөлігіне айналды.

Көрме қазан айының 3,4,5 күндері өтеді. Кіру ақысыз.

Көрмеге қалайтындардың барлығы шақырылады.

03.10.2016